Results 1 to 25 of 29

Threaded View

  1. #2
    R.I.P.
    patsycat's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Last Online
    08-11-2017 @ 09:54 PM
    Location
    Geneva
    Posts
    7,387
    Wow!! And they cost about 10,000 dollars per kilo!! They are rare and expensive.

    I've seen documentaries, they are really handsome beasts. Imagine how much it eats!! And having to brush it must take about a week. And you couldn't get it into a bath to wash it.

    Still, they are majestic. Just look at the paws on it!!! And imagine the kisses when you get home from work from that thing!!!

    I wouldn't need rugs for my parquet floors!! Just plop one of those things down and keep a family of ten's toes warm for the winter!!!

    Gorgeous!!
    Last edited by patsycat; 05-11-2015 at 03:17 PM.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •